Seznam realizovaných projektů:
Kontakt:
V případě zájmu o vstup do projektu nebo dotazům jsem Vám k dispozici zde.
Nahoru
Rozvojové centrum pro nezaměstnané rodiče
CZ.03.1.48/0.0/0.0/18_090/0011884
Hlavním cílem projektu je komplexní podpora vedoucí k přístupu k zaměstnání pro osoby z Moravskoslezského kraje hledající zaměstnání (neaktivní osoby pečující o malé děti a osoby na rodičovské dovolené), u nichž se dá předpokládat, že bez intervence by se staly nezaměstnanými. Hlavním cílem je zvýšit míru zaměstnanosti podpořených osob.
Projekt je realizován na území Moravskoslezského kraje, kdy se zapojí cca 40 osob v období od 1. 1. 2020 do 31. 10. 2022.
Projekt se zaměřuje na:
- aktivizaci a motivování jedince ke vstupu/návratu na trh práce;
- individuální řešení bariér vstupu na trh práce;
- podporu znalostí a dovedností v oblasti trhu práce, slaďování pracovního a rodinného života a time management;
- rozvoj klíčových kompetencí;
- zvýšení informovanosti o aktuálním trhu práce a postavení rodičů malých dětí na něm a zvýšení schopnosti orientovat se na trhu práce;
- rozvoj kvalifikace a odbornosti;
- podporu zaměstnanosti.
Cíle budou dosaženy realizací aktivit projektu, jimiž jsou:
- poradenský program;
- motivační aktivity:
- kurz Sladění pracovního a rodinného života;
- kurz Příprava na pracovní pohovor, oslovení zaměstnavatele, příprava životopisu;
- kurz Time management rodiče;
- kurz Vyhledávání pracovních příležitostí na pracovních serverech;
- Diskuse s v minulosti dlouhodobě nezaměstnaným/neaktivním rodičem – příklad dobré praxe;
- Význam práce pro rozvoj rodiče a jeho životní spokojenost;
- rozvoj základních kompetencí:
- rozvoj IT kompetence ve více úrovních a tématech;
- rozvoj komunikační kompetence;
- rozvoj finanční gramotnosti;
- rozvoj pracovních kompetencí;
- rekvalifikace/profesní kvalifikace;
- zprostředkování zaměstnání, podpora umístění na uvolněná pracovní místa, adaptační poradenství.
Nahoru
Genderová rovnost v Moravskoslezském kraji – analýza a podpora
CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_081/0011537
Hlavním cílem projektu je snížit rozdíly v postavení žen a mužů na trhu práce a přispět tak k eliminaci vnímání povolání jako ženských a mužských u cílové skupiny projektu.
Projekt je realizován na území Moravskoslezského kraje a bude zapojovat cca 60 žen v období od 1. 10. 2019 do 30. 9. 2021.
Projekt se zaměřuje na 2 problémy:
- genderové stereotypy ovlivňující výběr profese;
- nízké povědomí o přetrvávajících nerovnostech mužů a žen na trhu práce a jejich příčinách.
Oba problémy negativně ovlivňují trh práce a omezují realizaci žen na trhu práce. Neřešení problémů má negativní důsledky na postavení žen na trhu práce i na jejich zaměstnanost, jelikož omezuje jejich působení na trhu práce jen na některé profese. Zároveň neřešení problému má i negativní důsledky pro zaměstnavatele, kteří mají v současnosti zvýšenou poptávku po pracovní síle a v důsledku stereotypního uvažování si neuvědomují možnost zapojit ženy na některé pozice.
Z těchto důvodů se projekt zaměřuje na následující projektové aktivity:
- zpracování genderově senzitivní analýzy trhu práce v regionu;
- právní a psychologické poradenství zaměřené na genderovou diskriminaci;
- zvýšení kvalifikace některých účastnic v genderově nestereotypních profesích;
- osvěta za účelem potírání genderových stereotypů vedoucích k nerovnostem na trhu práce.
Přehled genderově senzitivních analýz trhu práce v regionu:
- Genderově senzitivní analýza trhu práce v regionu Moravskoslezského kraje – okres Bruntál
- Genderově senzitivní analýza trhu práce v regionu Moravskoslezského kraje – okres Frýdek-Místek
- Genderově senzitivní analýza trhu práce v regionu Moravskoslezského kraje – okres Karviná
- Genderově senzitivní analýza trhu práce v regionu Moravskoslezského kraje – okres Nový Jičín
- Genderově senzitivní analýza trhu práce v regionu Moravskoslezského kraje – okres Opava
- Genderově senzitivní analýza trhu práce v regionu Moravskoslezského kraje – okres Ostrava
Přehled genderových novin:
Nahoru
Koučink centrum pro rodiče jako podpora jejich návratu na trh práce po mateřské/rodičovské dovolené
CZ.03.1.51/0.0/0.0/16_061/0003170
Stručný obsah projektu: |
---|
Cílem projektu bylo zlepšit postavení osob po návratu z mateřské nebo rodičovské dovolené na trh práce prostřednictvím komplexní podpory rodičů. Jednalo se o kombinaci aktivit zaměřených na osobnostní a odborný rozvoj, poradenství, zvýšení motivace, kompetencí, informovanosti o postavení rodičů na trhu práce, podporu zaměstnanosti nezaměstnaných rodičů, slaďování rodinného a pracovního života.
Projekt byl realizován na území Moravskoslezského kraje a bylo zapojeno více než 80 účastníků v období od 1. 1. 2017 do 31. 03. 2019.
Projekt řešil problém návratu osob po mateřské/rodičovské dovolené na trh práce. Návrat rodiče malého dítěte na trh práce je náročný a představuje určitou změnu v životě rodiče. Vzhledem k tomu, že rodiče jsou obvykle dlouho mimo trh práce, ztrácejí s ním kontakt, tak ztrácejí jistotu, že na něm uspějí. Dále se setkávají s novou překážkou, jak skloubit kvalitní péči o dítě a zároveň plnit všechny pracovní povinnosti. S ohledem na měnící se požadavky zaměstnavatelů může být původní profese nevyhovující a neslučitelná s péčí o dítě.
Z těchto důvodů jsme připravili pro účastníky následující projektové aktivity:
- Informování rodičů, koučink a individuální podporu zaměřenou na přípravu rodiče na návrat na trh práce, podporu jejich sebevědomí, sebedůvěry, schopnosti sladit pracovní a rodinný život.
- Motivační kurzy se zaměřením na podporu motivace ve vztahu k uplatnění na trhu práce, problematiku postavení rodičů na trhu práce, rozvoj rodičovských kompetencí, Time management, slaďování rodinného a pracovního života, sebedůvěru a její budování a zvládání stresu.
- Kurz finanční gramotnosti zaměřen na rozvoj znalostí v oblastech managementu rodinných financí, finanční trh-bankovní a nebankovní sféra, orientace ve finančních službách a produktech, spoření, úvěry, hypotéky, bonita, dluhová past atd.
- Profesní poradenství složené z vytvoření strategických plánů rozvoje účastníků a zprostředkování zaměstnání pro nezaměstnané rodiče s finančním příspěvkem pro zaměstnavatele.
- Odborné vzdělávání s cílem zvýšení nebo změny kvalifikace účastníků, jejichž kvalifikace je neuplatnitelná na trhu práce, nebo nejsou schopni vykonávat svou stávající kvalifikaci z důvodu potřeby sladit práci s péčí o dítě.
Vzděláváním k vyšší kvalitě služeb pro duševně nemocné
Reg. č. projektu: CZ.1.04/3.1.03/D5.00033
Stručný obsah projektu: |
---|
Sociální práce s duševně nemocnými je náročná činnost předpokládající vysokou odbornost personálu, jež ji vykonává. Jedná se o specifickou práci. V projektu budou proškoleni především pracovníci v sociálních službách v některých potřebných aspektech této práce, aby byli schopni ji kvalitně a profesionálně vykonávat. Jedná se často o rekvalifikované pracovníky, rekvalifikační kurz nemůže zahrnout v dostatečné míře specifika práce s duševně nemocnými.Projekt formou vzdělávání pracovníků v sociálních službách a sociálních pracovníků posiluje znalosti, schopnosti a dovednosti těchto osob v oblasti péče o duševně nemocné. Projekt je 13-ti měsíční. Bude realizován v Jihomoravském a Zlínském kraji pro cílovou skupinu pracovníků v oblasti soc. služeb.
Koncepce projektu je následující. Bude vytvořeno 5 vzdělávacích programů na míru, dle identifikovaných potřeb pracovníků v oblasti sociálních služeb, které budou akreditovány:
- Preterapie v praxi
- Práce s rodinami osob s duševním onemocněním
- Přístup k lidem s traumatickým zážitkem
- Práce s lidmi s duální diagnózou
- Alternativní komunikace u klientů s afázií
- Problematika duševních nemocí, sociální práce s klienty s duševním postižením
Cíle projektu:
Cílem projektu je posílit znalosti, schopnosti a dovednosti osob, které pečují o duševně nemocné, a tím zvýšit kvalitu sociálních služeb poskytovaných duševně nemocným, vč. podpory jejich integrace do společnosti. Cíle bude dosaženo dalším vzděláváním pracovníků v oblasti sociálních služeb na míru jejich požadavkům. Vzdělávání proběhne kombinovanou formou. Výstupem projektu bude 144 proškolených kurzoosob v 6 vzdělávacích programech, z nichž 5 bude v projektu nově vytvořeno a akreditováno. Podpořená odbornost pracovníků poskytovatelů sociálních služeb se pozitivně projeví v kvalitě jimi poskytovaných sociálních služeb.
Nahoru
Čtyři roční období aneb polytechnická výchova v MŠ
registrační č. CZ.1.04/3.4.04/88.00289
Cíl projektu: |
---|
Hlavním cílem projektu je rozvoj a zkvalitňování počátečního vzdělávání s důrazem na zlepšení klíčových kompetencí pedagogických pracovníků MŠ a na zvýšení uplatnitelnosti na trhu práce a zvýšení motivace k dalšímu vzdělávání. Tohoto cíle dosáhneme podporou profesního rozvoje min. 222 učitelů/lek/kurzoosob z MŠ v oblasti podpory polytechnického vzdělávání v MSK, OLK a ZLK ve shodě s kurikulární reformou.
Další cíle projektu:
- poskytnout celkem min. 222 kurzoosobám z MŠ v MSK, ZLK a OLK seznámení s materiály, nářadím, nástroji, metodami a postupy využitelnými v polytechnické výchově v MŠ a ty následně přenést do své každodenní práce v MŠ v MSK, OLK a ZLK
- vytváření a fixování správných pracovních postupů a návyků
- podpora touhy tvořit a práci zdárně dokončit
- posílení zájmu o technické obory a přenesení do své každodenní práce v MŠ
- používání jednoduchých nástrojů, materiálů a technik zpracování ve shodě s technickým rozvojem v 21. století, využitelným pro koncovou skupinu, tj. pro děti z MŠ
- přispět k propojení teorie a praxe, a tímto přispět k obohacení polytechnické výchovy v MŠ v MSK, OLK a ZLK
Všechny cíle budou směřovat k naplnění cílů RVP/PV v MŠ (Dítě a jeho svět, Dítě a jeho psychika a Dítě a společnost). Kurzy osobnost. a sociál. rozvoje napomohou k rozvoji cílů v oblasti RVP/PV v MŠ. Cílů chceme dosáhnout realizací vzdělávacího programu, který bude v projektu akreditován ze strany MŠMT v režimu DVPP (do konce realizace projektu) pro celkem min.36 učitelů/lek MŠ v MSK, OLK a ZLK.
Výstupy projektu:
- Odborné akreditované kurzy DVPP pro PV v MŠ (5x)
- Kurzy osobnostního rozvoje pedagogických pracovníků v rámci DVPP (3x)
- E-portál jako zdroj nápadů pro pedag. pracovníky MŠ v rámci PV v MŠ, vč. webového komunikačního portálu pro výměnu zkušeností při práci v MŠ v rámci PV dle RVP a EL programu Jak na to v MŠ
- Příručka dobré praxe (ukázky výrobků vzniklých v rámci kurzů projektu, vč. jednoduchých pracovních návodů a fotodokumentace)
- Závěrečná eval. Zpráva
Kontaktní osoba: | Ing. Tereza Moravcová |
---|---|
projektový manažer | |
moravcova@sedukon.cz |
Nahoru
ZaL.O.G.uj se- transfer inovace
Partneři projektu: | Fairkey Browns srl (Itálie) |
---|
Projekt ZaL.O.G.uj se přenáší do českého prostředí inovativní metodu L.O.G. – Learning Opening Group – podpory vstupu mladých nezaměstnaných osob na vstup na trh práce založenou na specifických potřebách mladých lidí, posilující odbornost, informovanost a seberozvoj mladých lidí s využitím ICT, programů na rozvoj kompetencí (mj. metakognitivní kompetence) a znalostí na trhu práce a sdílení zkušeností. To vše s cílem podpořit vstup mladých lidí na trh práce.
Výstupy projektu:
- Semináře
- Konference
- Webové stránky
- Příručka
- Rekvalifikační kurzy
V rámci projektu jsme vytvořili webovou platformu, která poskytuje mladým nezaměstnaným prostor pro vzájemné setkávání a setkávání s pracovními poradci. Podporuje sdílení informací, zkušeností a poznatků členů LOG z oblasti trhu práce. Odkaz na webovou platformu je http://www.zalogujse.cz. Webová platforma byla v průběhu projektu aktualizována a nyní je již ve své finální podobě.
Struktura webu je následující:
- Kontakty na pracovní poradce, pracovní poradenství
- Chat
- Diskuzní fórum
- Kontakty na poskytovatele podpory
- Informace o podpoře L.O.G.
- Hlavní menu:
- Informace o trhu práce
- L.O.G. motivačně vzdělávací aktivity
- Pracovní nabídky
- Příklady dobré praxe
V průběhu projektu jsme zrealizovali celkem 4 běhy všech čtyř vzdělávacích programů - Program aktivizace a motivace, Pracovně právní program, Program posílení metakognitivních kompetencí a Program posílení pracovních kompetencí. Do projektu se zapojilo 50 osob z MSK, prezenčních kurzů se zúčastnilo 41 účastníků a rekvalifikací 23 účastníků. Celkově jsme proškolili 139 úspěšných absolventů v prezenčních vzdělávacích kurzech a 16 úspěšných absolventů rekvalifikací. V případě zájmu najdete veškeré podklady pro metodu LOG, návodnou příručku a příklady dobré praxe na webové platformě projektu: http://www.zalogujse.cz.
Nahoru
Podnikatelky 2014 - podpora zahájení SVČ žen v Moravskoslezském kraji
registrační č. CZ.1.04/3.4.04/88.00289
Cílová skupina projektu:
Ženy začínající podnikaní v Moravskoslezském kraji. Velikost cílové skupiny je 60 osob.
Obsah projektu
Projekt je zaměřen na podporu samostatně výdělečné činnosti žen z Moravskoslezského kraje. Poskytne ženám začínajícím s podnikáním odborné vedení a zázemí pro přípravu jejich podnikatelských plánů, předá nezbytné informace pro zahájení a úspěšnou realizaci podnikání. Rovněž dodá ženám odvahu a individuální podporu pro realizaci jejich podnikatelských plánů do praxe.
Přínosem tohoto projektu je komplexní přístup k ženám v oblasti podpory zahájení podnikání, a tím zvýšení jejich uplatnitelnosti na trhu práce. Zvýšení počtu OSVČ žen přispěje k rovným příležitostem mužů a žen na trhu práce.
Cíl projektu
Hlavním cílem projektu je pomoc při zahájení samostatně výdělečně činnosti 60 žen v MSK.
Cílová skupina bude zapojena do těchto aktivit:
- cyklus workshopů Slaďování pracovního a rodinného života
- semináře zaměřené na komunikaci se zákazníky, obchodní dovednosti a správa e-shopu
- e-learningové vzdělávání (právo, daně, finance, dotace, granty apod.)
- semináře k tvorbě podnikatelského plánu
- využití poradenství a konzultací pro řešení individuálních otázek v problematice zahájení podnikání OSVČ
- průběžné využívání webového portálu projektu
Přihláška do projektu ke stažení zde .
Nahoru
Podpora dalšího vzdělávání sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách ve Zlínském kraji
reg. č. CZ.1.07/3.2.03/04.0024
Cíl projektu:
Hlavním cílem projektu je prostřednictvím rozšíření a prohloubení nabídky dalšího vzdělávání pro sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách, zvýšit kvalitu pracovní síly v oblasti sociálních služeb, přispět k zabránení syndromu vyhoření mezi pracovníky v sociálních službách a posílit informovanost o nabídce dalšího vzdělávání ve Zlínském kraji.
Cílů projektu dosáhneme tvorbou inovativních modulů (kombinace prezenční formy a e-learningu), jejich evaluací, pilotním ověřením, úpravou do finální podoby a zařazením do nabídky dalšího vzdělávání naší společnosti.
Do projektu zapojíme 40 zástupců cílové skupiny, kteří se budou podílet na pilotním ověření modulů průměrně v rozsahu 1-3 na sebe nenavazujících modulů.
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Nahoru
Podpora profesních dovedností optiků - tvorba modulů v optice a optometrii
reg. č. CZ.1.07/3.2.07/03.0126
Cíl projektu:
Hlavním cílem projektu je v souvislosti s rozvojem a novými trendy v oborech oční optiky rozšířit nabídku dalšího vzdělávání pro pracovníky působících v optickém odvětví.
Cíl bude naplněn vytvořením a pilotním ověřením 4 modulů za účelem zvýšení profesních znalostí cílové skupiny o aktuální odborné informace, novinky, nové možnosti v optice a optometrii, a to vše pro zvýšení kvality a profesionality výkonu práce cílové skupiny.
Obsah projektu:
V projektu budou vytvořeny 4 vzdělávací moduly:
- Multifokální čočky
- Brýlové čočky pro sport a volný čas
- Optické pomůcky pro sport, volný čas a nové trendy v obrubách (kontaktní čočky)
- Práce optometristy - aktuální přístupy v optometrii, vyšetřovací metody.
Dle požadavků a možností cílové skupiny budou moduly připraveny kombinací prezenčního vzdělávání (3 dny/modul) a e-learningem (rozsah celkem 80 hod.).
Záměrem projektu je v návaznosti na rozvoj oborů optického odvětví, zjištěné potřeby cílové skupiny, ale také požadavky zaměstnavatelů, zvýšit odborné znalosti a posílit konkurenceschopnost cílové skupiny očních optiků s využitím inovativních forem vzdělávání.
Cílovou skupinou:
Cílovou skupinu projektu představují účastníci dalšího vzdělávání, tj. pracovníci očních optik Moravskoslezského kraje (např. z Ostravy, Hlučína, Opavy), kteří s ohledem na nové trendy a novinky v optickém odvětví považují za potřebné získat aktuální odborné znalosti, dovednosti a informace pro zvýšení své konkurenceschopnosti a pro poskytování kvalitního výkonu své profese nebo dle požadavků jejich zaměstnavatelů.
Celkem bude do projektu zapojeno 12 pracovníků očních optik, účastníků dalšího vzdělávání.
Výstupy projektu:
V rámci projektu budou vytvořeny 4 nové produkty, tj. 4 nové vzdělávací moduly v těchto oblastech:
- Multifokální čočky
- Brýlové čočky pro sport a volný čas
- Optické pomůcky pro sport, volný čas a nové trendy v obrubách (kontaktní čočky)
- Práce optometristy-aktuální přístupy v optometrii, vyšetřovací metody
Každý z modulů se bude skládat z metodiky, prezenční části a e-learnigové části. Jednotlivé moduly budou pilotně ověřeny cílovou skupinou.
Realizátor projektu: SEDUKON o. p. s.
Dne 15.2.2013 bylo vyhlášeno výběrové řízení k zakázce - Materiál, pomůcky a nářadí pro pilotáž modulů,
zde naleznete zadávací dokumentaci a krycí list k nabídce.
Zadávací dokumentace
Krycí list
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Nahoru
Podpora 50+ v Olomouckém kraji
Reg. číslo projektu: CZ.1.04/2.1.01/74.00064
Popis projektu:
Cílem projektu je zvýšení zaměstnatelnosti nezaměstnaných osob a osob ohrožených na trhu práce starší 50 let v Olomouckém kraji prostřednictvím efektivního a cíleného využití nástrojů/opatření APZ.
- V rámci projektu bude podpořeno 35 osob
- Uchazečům bude provedena pracovní diagnostika a nabídnuto motivační pracovní poradenství
- Vybraní uchazeči se zúčastní rekvalifikace v oborech:
- obsluha osobního počítače,
- prodavač (ka),
- pečovatel (ka) 2x
- 18 účastníků bude umístěno na pracovní místa, z toho:
- 4 na nová pracovní místa
- 14 na volná stávající pracovní místa
Nahoru
Odborná praxe pedagogických pracovníků vybraných technických oborů v ArcelorMittal
reg. č. CZ.1.07/1.3.44/01.0059
Cíl projektu
Hlavním cílem projektu je podpořit odborný profesní rozvoj 20 pedagogických pracovníků vybraných technických oborů SOŠ a SOU v MSK v oblasti odborného vyučování a oborových kompetencí prostřednictvím jejich účasti na odborné praxi formou stínování.
Obsah projektu
Pro pedagogické pracovníky bude připraven vzdělávací program, který bude v průběhu projektu akreditovaný MŠMT v režimu DVPP. Pedagogičtí pracovníci budou vzdělávací program absolvovat jak prezenčně, tak distančně. Prezenční formu budou pedagogičtí pracovníci absolvovat v rámci odborných kurzů, odborných stáží, resp. stínování a exkurzí dle jejich zaměření. Distanční forma proběhne formou e-learningu.
Cílovou skupinou
projektu je 20 pedagogických pracovníků středních škol v Moravskoslezském kraji, jejichž pracovní náplní ve školské praxi je výuka oborů hutnictví, koksárenství, popř. obory příbuzné. Jedná se o učitele středních odborných škol a středních odborných učilišť. V rámci projektu budou mít pedagogičtí pracovníci možnost seznámit se v reálu s pracovním zázemím a pracovními činnostmi ve společnosti ArcilorMittal Ostrava, a. s. prostřednictvím stínování a exkurzí
Výstupy projektu
- 100 originálních pracovních listů (20 PP x 5 PL)
Pedagogičtí pracovníci středních škol v MSK budou v průběhu zpracovat zadané výstupy. Půjde o zpracování pracovních listů, které budou využity v rámci výuky na SŠ v MSK se zaměřením na hutnictví a koksárenství a obory s tím spojené. - 1x vzdělávací program
- 1x e-learningový kurz
- 4x studijní materiál ke kurzům v prezenční formě
Realizátor projektu: SEDUKON o. p. s.
Spolupracující organizace: ArcelorMittal Ostrava, a. s.
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Nahoru
Podpora a motivace zaměstnavatelů ve ZK a MK v uplatňování rovných příležitostí žen a mužů a slaďování pracovního a rodinného života
Reg. č. projektu: CZ.1.04/3.4.04/76.00273
Cíl projektu:
Cílem projektu je podpora a motivace zaměstnavatelů ve Zlínském a Moravskoslezském kraji v uplatňování rovných příležitostí žen a mužů a slaďování pracovního a rodinného života.
Cílovou skupinou projektu je:
- 7 zaměstnavatelů - podniků ze Zlínského a Moravskoslezského kraje
- 14 zaměstnanců - personalistů/manažerů/vedoucích pracovníků zapojených podniků
Cílů projekt dosáhne prostřednictvím klíčových aktivit:
- Genderový audit v zapojených firmách
- Genderová optimalizace podnikových systémů RLZ
- Školení v genderové problematice pro personalisty/management zapojených firem - přínosy uplatňování
- Rovné příležitosti a slaďování, transfer přínosů, příklady dobré praxe pro zaměstnavatele
- E-learning: Jak vytvořit genderově příznivou firmu
- Publicita projektu
Realizátor projektu: Euroface Consulting s.r.o.
Partneři projektu:
- Sedukon o. p. s.
- Město Kroměříž
- Knihovna Kroměřížska
Projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.
Nahoru
Aktivní 50+
Reg. č. projektu: CZ.1.04/3.3.05/68.00251
Cílem projektu je zprostředkování 13 pracovních míst pomocí užití komplexního přístupu:
- pracovní diagnostiky
- profesního a oborového vzdělávání
- motivací a poradenstvím
Projekt přispívá k:
- Posílení motivace ke vstupu na trh práce
- Zlepšení informovanosti o trhu práce
- Zvýšení a rozšíření kvalifikace
- Pracovní integraci
Co Vám nabízíme?
Máme pro Vás připraveny semináře:
- Trh práce v Moravskoslezském kraji
- Změna je příležitost
- Asertivita a řešení konfliktů
- Komunikační dovednosti
- Setkání s člověkem, který si našel novou práci po padesátce
a kurzy:
- PC kurz
Nahoru
Vstřícná škola
Reg. č. projektu: CZ.1.07/1.2.08/04.0003
Projekt je zaměřen na podporu zlepšování organizačních forem výuky a vyučovacích metod podporujících rovný přístup ke vzdělání, zvyšování kompetencí pedagogických pracovníků pro odstraňování bariér bránících rovnému přístupu všech jedinců ke vzdělání, zvyšování informovanosti rodičů žáků se specifickými vzdělávacími potřebami.
Cílovou skupinu tvoří žáci a pedagogové 2. stupně ze ŽS Ohrada Vsetín a ZŠ Zlín, Kvítková.a rodiče žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.
Cílem projektu je podpora rovných příležitostí žáků se specifickými vzdělávacími potřebami a vytváření pozitivního klimatu na dvou zapojených školách ze Zlínského kraje.
Cílů projektu bude dosaženo prostřednictvím:
- Aktivit rozvíjející kompetence žáků
- Vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti specifického přístupu ke vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
- Tvorby vzdělávacího programu – e-learningové opory Inkluzivní vzdělávání pro Pedagogy
- Vytvoření příručky Rozvíjíme své děti a workshopů pro rodiče žáků se speciálními vzd. potřebami
Další informace a výstupy projektu k dispozici na www.vstricnaskola.cz
Přístup na e-learning pro pedagogy: http://elearning.vstricnaskola.cz
Aktuálně zajišťujeme udržitelnost projektu - bližší informace zde
Nahoru
Program 50 plus
Reg. č. projektu: CZ.1.04/2.1.01/63.00111
Program společnosti Sedukon, o.p.s. s cílem zvýšení zaměstnatelnosti osob starších 50ti let.
Popis projektu:
Projekt je zaměřen na zvýšení zaměstnanosti a zaměstnatelnosti osob starších 50 let v Moravskoslezském kraji.
Cílem projektu je prostřednictvím individuálního přístupu a poradenství poskytnout podporu 28 vybraným účastníkům projektu – 16 uchazečům a 12 zájemcům o zaměstnání starších 50 let.
Projekt přispěje k řešení konkrétní situace a problémů účastníků projektu na trhu práce prostřednictvím:
- Poskytování individuální podpory a motivace cílové skupině (pracovní, bilanční diagnostika, konzultace, individuální pracovní poradenství)
- Zvyšování kvalifikace cílové skupiny prostřednictvím rekvalifikačních kurzů:
- Mistr ve výrobě
- Svářečský kurz
- Řidič nákladního vozidla
- Obchodní zástupce
- Pracovník v peněžnictví
- Podpory vytváření nových pracovních míst
Nahoru
Všechny barvy duhy
Popis projektu
Projekt se zaměřuje na podporu multikulturní výchovy dětí ve střediscích volného času ve Zlínském kraji. Záměrem je umožnit dětem poznat různé kultury, jejich sociální projevy a odlišnosti poutavou formou, zejména různými edukativními hrami. Tyto zážitkové inkluzivní aktivity včetně interaktivních besed povedou také k prevenci šikany či dalších sociálně patologických jevů mezi dětmi.
Primární cílovou skupinou jsou děti ve věku 11-15 let ve střediscích volného času a dalších organizacích působících ve volném čase dětí ve Zlínském kraji, kteří budou aktivně zapojeni do edukativních her a interaktivních besed. Sekundární cílovou skupinou jsou pracovníci středisek volného času, jakožto nositelé her a dalších aktivit pro děti, kteří se aktivně zúčastní semináře na zvyšování odborných znalostí v oblasti multikulturní výchovy.
Cílem projektu je výchova dětí k toleranci k odlišným etnickým, kulturním menšinám, prevence rasismu a xenofobie ve Zlínském kraji. Cíle projektu naplní edukativní a interaktivní hry či besedy pro 300 dětí a rovněž vzdělávací seminář a příručka Hry v multikulturním prostředí pro 30 pracovníků středisek volného času.
Všechny výstupy z projektu volně ke stažení zde.
Nahoru
Podpora multikulturní výchovy
Podpora multikulturní výchovy na ZŠ - rozvoj tolerance a sociálních kompetencí žáků.
Partneři projektu: | ZŠ Ohrada, Vsetín |
---|---|
ZŠ UNESCO, Uherské Hradiště | |
ZŠ Zachar, Kroměříž | |
Webová adresa: | http://www.multikulturazlin.cz |
Popis projektu
Projekt podporuje výchovně vzdělávací osvětu žáků základních škol Zlínského kraje v oblasti mulitkulturní výchovy prostřednictvím realizace interaktivních, vzdělávacích aktivit, odborných přednášek a setkání osob z různého multikulturního prostředí.
Prímární cílovou skupinou jsou žáci základních škol Zlínského kraje, kteří budou aktivně zapojeni do vzdělávaích seminářů, interaktivních her a přednášek doplněných o diskuze s odborníky. Cílová skupina pedagogických pracovníků se zúčastní praktických a zážitkových seminářů v oblasti multikulturní výchovy, zaměřených na rozvoj osobnostních a sociálních kompetencí.
Cílem projektu je prevence rasismu a xenofobie na ZŠ ve Zlínském kraji. Projekt podpoří rozvoj sociálních kompetencí žáků a prevenci sociálně patologických jevů. Cíle projektu naplní jednak inkluzivní semináře, interaktivní hry, přednášky pro 250 žáků ZŠ či e-learningové vzdělávání pro žáky, jednak učební materiály a vzdělávání pro 15 pedagogů ZŠ.
Nahoru
Vzdělávací klíč
Vzdělávací klíč na rozvoj sociální interakce a tvořivosti ve výuce.
Webová adresa: | http://www.vzdelavaciklic.cz |
---|
Popis projektu:
Projekt je zaměřen na zvyšování znalostí a dovedností pedagogických pracovníků škol v souvislosti s realizací školních vzdělávacích programů ve výuce. Jedná se o podporu spolupráce, týmové hry, interaktivní výuky, kreativního myšlení a osvojování kompetencí pro efektivní komunikaci. V souvislosti se zvládáním zátěžových situací ve škole a s řešením konfliktiních situací spojených mj. s rostoucím agresivním chováním žáků mezi sebou i vůči pedagogům. V rámci projektu jsou realizovány vzdělávací kurzy, určené pro všechny pedagogy ZŠ a SŠ v Moravskoslezském kraji. Tyto kurzy jsou akreditovány.
Cílovou skupinou je 60 pedagogických pracovníků základních a středních škol z Moravskoslezského kraje a to bez omezení vyučovaných předmětů, věku či pohlaví apod.
Projekt si klade za cíl rozvoj dovedností pedagogů směřující k úspěšné realizaci školních vdělávacích programů ve školách, podpořit rozvoj sociálních a komunikačních dovedností pedagogických pracovníků ZŠ a SŠ. Mimo jiné chce zvýšit kvalitu a atraktivitu nabídky dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a zvyšování jejich ICT dovedností včetně rozvoje vzdělávání pomocí e-elearningu.
Projekt je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Nahoru
ŠÉM
Klíč k novým příležitostem na trhu pro ZPO za pomoci vzdělávání, poradenství a propojení cílové skupiny se zaměstnavateli.
Partneři projektu: | TEMPO TRAINING & CONSULTING, s. r o. |
---|---|
MAJORA, s. r. o. | |
ORFEUS, o. s. | |
HUMANITAS – PROFES, o. p. s. | |
Popis projektu:
Projekt byl určen k podpoře zaměstnanosti ZPO na území hl. m. Prahy pomocí vzdělávání, poradenství a aktivního propojení cílové skupiny se zaměstnavateli. Cílovou skupinou byli zdravotně postižení občané (ZPO), evidovaní na ÚP (Úřadu práce) a s problémy zapojit se do pracovního života. K cílové skupině se přistupovalo přátelsky, bylo jím nabídnuto potřebné vzdělávání, vhodné poradenství a díky personální agentuře byl projekt aktivně propojen s reálnými potřebami trhu práce.
Cílem projektu bylo snížení nezaměstnanosti u ZPO, zvýšení jejich motivace k práci a uplatnitelnosti na pracovním trhu. Myšlenka projektu spočívala také ve vzdělávání osob se ZP v klíčových dovednostech, potřebných pro orientaci na trhu práce, poskytnutí individuálního poradenství a vytvoření webového portálu znázorňujícího potřeby a očekávání cílové skupiny.
Důraz byl kladen na vzdělávání a poradenství. Projekt byl zaměřen individuálně, což znamená, že se zapojení partneři věnovali účastníkům projektu s potřebnou individuální péčí.
Nahoru
POJĎTE S NÁMI DO PRÁCE
Podpora zaměstnanosti žen prostřednictvím vzdělání, zajištění hlídání dětí a tvorby nových pracovních míst.
Partneři projektu: | TEMPO TRAINING & CONSULTING, s. r o. |
---|---|
MC-Baby Club Robinson | |
Institut Rozvoje Podnikání, s. r. o. | |
Český svaz žen, o. s. | |
Webová adresa: | http://www.doprace.net/ |
Popis projektu:
Hlavním cílem projektu bylo zvýšení účinnosti aktivní politiky zaměstnanost při zaměstnávání uchazečů a zájemců o zaměstnání, zavádění nových nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti se specifickým zaměřením na osoby vracející se na trh práce, rozšíření poradenských a vzdělávacích služeb jako prevence nezaměstnanosti a vytváření nových vazeb mezi vzdělávacími a sociálními institucemi a zaměstnavateli.
Projekt byl zaměřen na specifickou cílovou skupinu žen vracejících se na trh práce po mateřské dovolené, žen, které jsou nezaměstnané nebo ohrožené nezaměstnaností z důvodů těhotenství a péče o dítě.
V rámci projektu účastnice participovaly na informačním vzdělávání – počítačové, obecné kurzy vedoucí ke zvýšení uplatnitelnosti na trhu práce (time management, zvládání stresu, asertivní jednání apod.) a specifickém vzdělávání dle konkrétního zaměření a předpokladů zúčastněných žen (kurzy živnostenského podnikání, prodejce apod.).
Ženám bylo poskytováno také poradenství zaměřené především na harmonizace profesního a rodinného života a konkrétního postupu na trhu práce. Nástrojem aktivní politiky zaměstnanosti bylo zajištění hlídání dětí těch žen, které se účastnily vzdělávacích a poradenských aktivit, a to v partnerské organizaci Mateřské centrum Sokolov.